Léčebné terapie Ayurvedské

1/ ABHYANGAM (60 min.) 590,- Kč

Celotělová masáž pro omlazení a také pro aktivaci organismu před některými dalšími terapiemi. Masáž podporuje krevní a lymfatický oběh, dýchací systém, zlepšuje pohyblivost, posiluje a zklidňuje centrální nervový systém, posiluje imunitu, snižuje únavu, podporuje spánek, povzbuzuje trávení, snižuje hladinu stresových hormonů, spouští samoléčící a samoočistné procesy v těle tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Zvláčňuje pokožku a brání předčasnému stárnutí. Posiluje svaly, tkáně, klouby a činí je vláčnými.

2/ JAMBEERA PINDA SWEDAM (60 min.) 590,- Kč

Celotělová masáž teplými měšci s citrony a bylinami. Působí proti bolestem zad, svalovým křečím, Hemiparézám (ochrnutí poloviny těla), revmatickým zánětům, neurologickým poruchám ovlivňujících končetiny, zmrzlém ramenu, redukuje otoky, stimuluje lymfatický systém, zlepšuje krevní oběh, prevence proti tvorbě křečových žil

3/ SHASTIKA SHALI PINDA SWEDAM (60 min.) 590,- Kč

Celotělová masáž teplými rýžovými měšci s bylinami, určená především pro všechny druhy onemocnění nervového systému, chronického revmatismu, ochrnutí končetin, kloubních bolestí, otoků a ztuhlosti kloubů, onemocnění kostí, bolestí a ztuhlostí svalů. Zlepšuje krevní oběh, chuť k jídlu a trávení. Masáž příjemně prohřívá, uvolňuje a vyplavuje toxiny, odvodňuje, odstraňuje otoky, posiluje imunitu a zjemňuje pokožku.

4/ KULATHA PINDA SWEDAM (60 min.) 590,- Kč

Terapie teplými měšci plněnými specielní směsí obilovin a bylin, která je především určená k odstranění revmatismu, bolestí, zánětů kloubů a ztuhlosti kloubů, k uvolnění svalstva, k zlepšení krevního oběhu, k zlepšení mobility a flexibility.

5/ SHIROBHYANGAM (masáž hlavy, šije, ramen) (30 min.) 390,- Kč

Uklidňující masáž hlavy, šíje a ramen. Dochází k uvolnění svalů a nervových vláken, k uvolnění napětí, působí proti bolení hlavy, zlepšuje krevní oběh, odvádí naakumulované toxiny z těla, podporuje silné a lesklé vlasy, přináší zdravý spánek.

6/ MUKABHYANGAM (masáž obličeje) (30 min.) 390,- Kč

Masáž obličeje a šíje, aktivuje hluboká mozková centra, reflexní body, energetické meridiány, prokrvuje obličej, podporuje tok lymfy. Relaxační účinek na centrální nervovou soustavu prostřednictvím velkého množství nervových receptorů. Masáží se uvolňuje napětí šíje, ramen a obličeje a vyrovnává se hladina energie mezi hlavou a nohama. S věkem oslabuje svalová tkáň v obličeji, kolem úst, očí a na čele se objevují vrásky. Obličejová masáž pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť zlepší krevní oběh i pružnost svalů a kladně působí i na celkovou psychiku.

7/ PADABHYANGAM (masáž nohou) (30 min.) 390,- Kč

Relaxační masáž nohou teplým rostlinným olejem. Masáž revitalizuje unavené nohy i celé tělo, zlepšuje krevní oběh, stimuluje lymfatický systém, omezuje otoky, působí proti tvorbě křečových žil. Sportovci mohou využívat tuto masáž k zahřátí svalů nebo po sportovním výkonu při svalovém napětí či křečích.

8/ PADAVAGAHA (masáž plosek) (30 min.) 390,- Kč

Reflexní masáž plosek nohou. Masáž má regenerační účinky, působí na nervová zakončení jednotlivých vnitřních orgánů a příznivě ovlivňuje jejich funkci. Harmonizuje tělesné i psychické procesy, odstraňuje únavu a pomáhá zlepšovat celkovou látkovou výměnu. Doporučuje se s malým časovým odstupem opakovat.

9/ SHIRODHARA (60 min.) 690,- Kč

Počišťovací technika, při níž dochází k hlubokému uvolnění nervového systému. Jedná se o velmi účinnou léčebnou a relaxační techniku. V Ayurvedě se tato metoda považuje za jednu z omlazovacích a počišťovacích procedur a používá se k odstranění příčiny mnoha nemocí. Z těla se vylučují nahromaděné toxiny způsobující nemoci a zároveň se vyživují tkáně. Shirodhara posiluje organismus a prodlužuje věk. Zajišťuje ideální přísun živin v těle i mysli. Shirodhara působí léčivě u přibližně 80 nemocí, např.: při onemocnění krku, očí, uší, nosu, léčí migrény a bolesti hlavy, zlepšuje paměť, podporuje krevní oběh, snižuje vysoký krevní tlak, celkově zklidňuje organismus, pomáhá při nervových poruchách, odstraňuje úzkost a strach, je jednou z nejúčinnějších metod v odstraňování stresu a napětí, pomáhá v léčbě nespavosti, snižuje cholesterol, pomáhá při revmatismu, bolestech krční páteře, působí na astma, pozitivně ovlivňuje cukrovku, podporuje léčení žaludečních vředů, působí na zvětšenou prostatu, omlazuje pokožku, vyživuje vlasy a vlasovou pokožku, zpomaluje šedivění, podporuje růst vlasů, celkově uvolňuje, omlazuje a zpomaluje stárnutí. Při této několik tisíc let staré léčebné metodě teče tenkým pramínkem teplý léčivý olej, který obsahuje byliny přesně namíchané podle tisíce let starého ayurvedského receptu ze speciální nádoby na čelo.

10/ THAKRADHARA (60 min.) 690,- Kč

Jako u Shirodhary, jedná se o velmi účinnou léčebnou a relaxační techniku. Zde při této terapii se místo bylinného oleje používá směs máslového mléka a bylin. Terapie je především určena proti bolestem hlavy a migrénám, léčí nespavost a stres, lupenku, působí výborně na pokožku hlavy a pro dobrý růst vlasů.

11/ NASYAM (50 min.) 530,- Kč

Procedura, při které se aplikuje směs bylinných olejů do nosních dírek. Nosní dírky jsou přímou cestou do mozkového centra, proto se Nasyam považuje za velmi efektivní způsob čištění a omlazování mozkových buněk. Nasyam je velmi účinná při bolestech hlavy a migrénách, při zánětech a zahlenění dutin, očních a ušních problémech, zánětech hltanu, hrtanu, průdušnice, při bolesti zubů, ztuhnutí čelisti a krku, ochrnutí tváře či těla, ztrátě vědomí, celkové otupělosti, nespavosti, hysterie, při sexuálních problémech, problémech s řečí, pro zlepšení zraku.

12/ KARNA POORANA (30 min.) 490,- Kč

Procedura, při které se aplikuje bylinný olej do uší. Tato terapie je především vhodná pro léčbu závratí, nerovnováhy, zvonění v uších, při bolestech dolních končetin, atd.

13/ UŠNÍ SVÍCE (30 min.) 470,- Kč

Jedná se o bavlněné trubičky napuštěné směsí včelího vosku a parafínu. Teplo vytvořené hořením svíčky změkčuje nahromaděný maz ve vnějším zvukovodu a vytvořený podtlak ho komínovým efektem vysaje. Zároveň dochází k vyrovnávání tlaku přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku. Tepelný vliv pozitivně ovlivňuje zablokované toky energie v meridiánech. Meridiány jsou energetická vedení, jejichž úlohou je přeprava a rozvádění životní energie v organismu člověka. Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního laloku a tak působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh onemocnění z prochladnutí. Upravuje čistící působení lymfatické drenáže ucha. Ušní svíce je vhodné aplikovat při: bolestech v uších, bolestech hlavy, migrénách, při pocitu tlaku v uších a hlavě, hučení či svrbění v uších, při akutní chronické rýmě, poruchách čichu, zánětu mandlí, podrážděnosti a stresových symptomech, nedostatečném prokrvení ucha, pro stimulaci energetického toku, pro celkové posílení imunitního systému organismu.

14/ Moxování (40 min.) 495,- Kč

Sálavým hluboko prohřívacím teplem z mladých květů čínského pelyňku se uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám. Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje jej v boji proti chronickým obtížím a vyčerpání.

15/ CHAKRA VASTI (45 min.) 540,- Kč

Posiluje trávicí systém, působí proti zácpě, poruchám trávení, nadýmání, nechutenství, bolestem břicha, podrážděnému tračníku, pálení žáhy, žaludečním vředům. Pomáhá uvolňovat hluboce usazené emoce, pocity strachu, úzkosti, deprese. Odstraňuje pocit studených rukou a nohou. Odstraňuje blokádu v oblasti 3.čakry tj. místo kde se stýká 72000 kanálků, kterými proudí životní energie prána.

16/ GREEVA VASTI (45 min.) 540,- Kč / GREEVA VASTI + MASÁŽ (60 min.) 590,- Kč

Pro odstranění bolesti a ztuhlosti šíje, zánětu krčních obratlů, ochrnutí, snížené citlivosti nebo brnění v rukách, bolestí hlavy a závratí, bolestí ramen, stimuluje a vyživuje nervový systém. Použitý bylinný olej čistí a obohacuje krev, zpevňuje svalstvo a pojivové tkáně a promazává klouby.

17/ KATI VASTI (45 min.) 540,- Kč / KATI VASTI + MASÁŽ (60 min.) 590,- Kč

Pro odstranění bolestí v bederní a křížové oblasti zad, degenerativních změn páteře, stlačených plotének a výhřezů plotének, osteoporose (řídnutí kostí), osteoartritidě a bolestí kyčlí, zánětů sedacího nervu (ischias), zánětů obratlů. Vhodné u ztuhlosti a revmatismu. Bylinný olej též prokrvuje svaly, čistí krev a promazává klouby.

18/ URO VASTI (45 min.) 540,- Kč

Pro osoby trpící poruchami srdce, krevního oběhu, při ischemické chorobě srdeční a srdečním selhávání. Bylinný olej posiluje stahovací funkci srdečního svalu, reguluje krevní tlak. Vhodná též aplikace při astma a nemocech dýchacího systému, u zmrzlého ramene. Odstraňuje blokádu v oblasti 4.(srdeční) čakry a tím ovlivňuje plíce a dýchací systém, srdce a oběhovou soustavu, imunitní systém, lymfatické žlázy a brzlík. Terapie odbourává též stres a deprese, uvolňuje emoce smutku a zlosti.

19/ JANU VASTI (45 min.) 540,- Kč / JANU VASTI + MASÁŽ (60 min.) 590,- Kč

Pro odstranění bolestí a praskání v koleních kloubech, uvolnění svalstva, zlepšení krevního oběhu v této oblasti, zlepšení mobility a flexibility, při osteoartritidě.

20/ BASTI (pročištění střev) (30 min.) 490,- Kč

K pročištění střevní sliznice od odpadních látek. Jedná se o aplikaci teplého oleje s bylinami do tlustého střeva. Terapie odstraňuje toxické odpadní látky, očisťuje střevní stěnu pro lepší vstřebatelnost živin, posiluje a stimuluje oběhový, imunitní a kosterní systém, nervy, svaly, žlázy, napomáhá hubnutí a dává pocit vitality a zdraví.

21/ MARMA MASÁŽ (45 min.) 510,- Kč

Áyurvédská masáž důležitých bodů na těle, vytvářející harmonii. Spouští samoléčící a samoočistné procesy v těle a navozuje pocit psychického uvolnění. Marma bod je anatomické místo, kde se stýká více tkání, nervy, žíly, tepny, či šlachy a vytvářejí místo se silnějším energetickým polem. Lidské tělo má 108 marma bodů. Každý bod rovněž odpovídá určitému vnitřnímu orgánu a okamžitě reaguje na stimulaci.

Rychlá rezervace

Newsletter

Newsletter
Facebook