Ayurvedská medicína v našem hotelu

V lázeňském hotelu PARK**** se zaměřujeme na léčbu pomocí ayurvédské medicíny.

Další informace získáte na stránce ayurvédská medicína.

Ajurvédská detoxikace organismu

Proč detoxikace organismu je pro lidské tělo v dnešní době tak důležitá? Proč ayurveda klade tak velký důraz na odstranění toxinů z tělních buněk a detoxikaci nazývá zázračnou metodou pro léčbu i prevenci všech civilizačních chorob? Jak tedy detoxikace velmi úzce souvisí se zdravím?

Detoxikace znamená pročištění nebo-li zbavení těla škodlivých látek, které se nacházejí ve stravě, vodě, ovzduší, lécích, alkoholu, čistících prostředcích, atd.

Za tisíciletí lidského vývoje jsou orgány a celé tělo naprogramovány na určité zatížení, kontaminaci životním prostředím, stresem, hlukem, stravou, pitím a duševní námahou. Vlivem civilizačních vymožeností a lidské poživačnosti jsou tyto hodnoty zatížitelnosti organismu neuváženě mnohonásobně překračovány. Vývoj civilizačních vymožeností a současně i zátěží jde velkou rychlostí vpřed, vývoj lidských těl je z genetického hlediska mnohem pomalejší. Z tohoto nerovnoměrného vývoje vzniká nerovnováha, klesá plná funkceschopnost detoxikačních orgánů (játra, ledviny, tenké a tlusté střevo, lymfatický systém, plíce, kůže) a současně začíná slábnout imunitní systém. Ze vzniklé mírné nerovnováhy se z mírných potíží postupně vyvine až zdravotní problém.

Při detoxikaci se tedy tělo zbavuje nahromaděných toxinů. Toxiny v těle způsobují poruchu jater, ledvin, slinivky, atd. Toxiny naplněná lymfa stagnuje a poškozuje orgány. Detoxikace organismu však není možná, jestliže nejsou v pořádku střeva. Nadměrným množstvím přijímané potravy se dává příležitost množení patogenních organismů, včetně obávaných plísní. Strava se nestačí ve střevech fermentovat a zahnívá. Pokud byla narušena správná funkce sliznice střev, vracejí se toxiny, jež játra vyloučila, ale i ty, které vznikly hnitím zpět do těla. To se nestačí čistit a odpadní látky začnou vytvářet různá úložiště, zejména v tukové tkáni, kloubech a v nefunkčním lymfatickém systému. Projevit se to může různě od ekzémů až po velice vážné zdravotní potíže, jako je např. nádorové onemocnění.

Cesta řešení tedy vede jediným směrem – přes systém očistných kroků. Tělo potřebuje také kvalitní a pravidelný servis, jako třeba auto, se kterým jezdíme na pravidelné garanční prohlídky, aby prostě fungovalo. Navštivte náš Lázeňský hotel Park v Poděbradech a zažijte to pravé očištění Vašeho organismu.

Rychlá rezervace

Newsletter

Newsletter
Facebook